Het eerste dat ik ooit in mijn weber kettle heb gemaakt is Beer Can Chicken, een Amerikaanse BBQ klassieker.
Doordat de kip op een blik met bier staat blijft hij goed sappig. Het volgende recept is voor één kip, maar als je er twee doet (zoals ik vandaag) kan je alles gewoon verdubbelen. Twee kippen van 2 kilo het stuk is trouwens genoeg voor acht personen.
Ingrediënten:
1 theelepel mosterdpoeder
1 theelepel uienpoeder
1 theelepel paprikapoeder
1 theelepel zeezout
½ theelepel knoflookpoeder
½ theelepel korianderpoeder (ketoembar)
½ theelepel komijnenpoeder
½ theelepel vers gemalen zwarte peper
1 kip, 1,5 – 2 kg
2 theelepels olijfolie (andere olie mag ook)
1 bierblik (½ liter)
hickory rookhout voor de barbecue
Mix in een bakje alle ingredienten voor de rub.
Haal het overtollige vet van de kip en was en droog haar af met keukenrol.
Wrijf de kip aan de binnen-, en buitenkant in met de olie en daarna met de rub. Laat minimaal een uur intrekken.
Open het bierblikje en gooi de helft eruit (als je hickory snippers gebruikt om te roken dan kan je die een uurtje in dit bier weken, bij blokken heeft dat geen zin).
Steek de kolen aan, maak aan 2 kanten van de barbeque een hoopje kolen, plaats een lekbak in het midden. (ik hou de bbq op zo’n 375 F). Weber verkoopt aluminium lekbakjes maar die zijn aan de prijs, je kunt als alternatief bij de makro aluminium salade schalen kopen, de blokker heeft ze als het goed is ook, als je hier de randen van omvouwt passen ze perfect en ze zijn aanzienlijk goedkoper.
Zet de kip op het bierblik. Leg het rookhout op de kolen en plaats als je rook ziet de kip in het midden van de barbecue en doe deksel erop.
Als het sap dat uit de kip loopt helder is en de temperatuur in de borst 170 F en in de dijen 180 F is dan is de kip gaar, bij kippen van 2 kilo duurt dat ongeveer 1 uur en een kwartier. Mocht de kip te snel bruin worden dan kun je haar altijd lichtjes afdekken met aluminium folie.
Laat de kip 10 minuten rusten en haal haar van het blik af, knip met de wildschaar stukken.
Ik serveer hier meestal zelfgemaakte friet en appelmoes bij.


{ 5 comments… read them below or add one }
ik wil deze erg graag maken op oudejaarsavond '09/'10
ben nog behoorlijk een leek maar vroeg me af of het hout er meteen op moet of later pas???
hopelijk kan je nog antwoorden voor het zover is.
alvast bedankt
Wim
Hoi Wim,
Ik doe het hout er meestal tegelijk met de kip op. Je kunt ook als je kolen heet zijn het hout erop doen en wanneer het rookt pas de kip maar alles tegelijk is wel zo makkelijk.
Veel succes!
noskos
dank je, ik laat nog weten of het allemaal gelukt is
alvast een goed bbq 2010
Nou, de Beer Can Chicken was heerlijk!!
Heb hem gisteren voor het eerst geprobeerd met de standaard dry rub en het was echt smullen, het vlees blijft heerlijk sappig.
In je beschrijving van dit recept op internet heb je een foutje gemaakt, je schrijft: “Open het bierblikje en gooi de helft eruit”
Dat is natuurlijk zonde hé, je gooit bier nooit zomaar weg!
Ik ga meer van je recepten proberen, je hebt een hele mooie site!
Groeten uit Brabant,
Freek
Nou dat van dat bier weggooien is geen foutje hoor Freek! Ik heb bier in huis voor visite, en voor in de lekbak van mijn barbecue. Ik drink dat spul nooit.
Geef mij maar het sterkere spul! http://www.tiki-den.com/ (Life too short to drink cheap booze
)