Magic Dust

maandag, 10 januari 2011

Deze rub komt uit het Peace, Love and Barbecue boek van Mike Mills. Op elke tafel in zijn restaurants staat een shaker met dit spul en dit is het meest gestolen ding in die restaurants.

Een allround rub die het goed doet op allerlei vlees, ik heb het oorspronkelijke recept gehalveerd, dat is nog steeds genoeg voor bijvoorbeeld een hele procureur.

Ingrediënten:
¼ cup paprikapoeder (ik heb Pimenton de la Vera Dulce gebruikt)
2 eetlepels fijn zeezout
2 eetlepels suiker (ik heb ruwe rietsuiker gebruikt)
1 eetlepel mosterdpoeder
2 eetlepels chilipoeder*
2 eetlepels gemalen komijn
1 eetlepel versgemalen zwarte peper
2 eetlepels knoflookpoeder
1 eetlepel cayennepeper (ik heb Pimenton de la Vera Picante gebruikt)

*) Wanneer er in een Amerikaans recept chilipoeder staat dan wordt een mengsel bedoeld, let hier op bij het kopen van je chilipoeder. Heb je 100% chilipoeder dan is het veel te heet. Silvo maakt een mix met o.a. komijn, die moet je hebben!

Delen:

{ 4 reacties… lees ze hieronder of laat er één achter }

1 Frits dinsdag, 11 januari 2011 om 12:48

Die ziet er weer heerlijk uit.

De bijpassende varkensborden zijn geweldig

2 Thijs zondag, 20 mei 2012 om 13:37

Gisteren geprobeerd op spare ribs met deze rub en deze (http://www.foodnetwork.com/recipes/bbq-with-bobby-flay/rib-dry-rub-recipe/index.html). 3 uur Gerookt op hickory chips (2 x 1 cup in alu folie) op de WSM. Het waren kleine ribs, dus toen eigenlijk al goed gaar.

Erg goede rub (beide overigens)! de bovenstaande is wat pittiger dan die van de vermelde site. Heb geen BBQ glaze er op gedaan, maar erbij geserveerd.

3 Martijn donderdag, 24 mei 2012 om 11:52

De (mexicaanse) chilipoeder van Silvo is niet makkelijk te vinden (bij mij in de buurt) maar is gelukkig wel makkelijk om zelf te maken.

3 eetlepels paprikapoeder
1 eetlepel komijnpoeder (djinten – Conimex)
2 eetlepels oregano (gedroogd)
2 theelepels cayennepeper (droog, gemalen)
1/2 theelepel knoflookpoeder

Recept van:
http://www.dekooktips.com/warenkennis/kruidenmeng.htm’
http://www.jeannesplace.nl/spice_it_up.htm

4 noskos donderdag, 24 mei 2012 om 11:56

De C1000 heeft het in haar assortiment.

Laat een reactie achter

Vorig Artikel:

Volgend Artikel: