Ik kwam vorig jaar op het idee voor deze gegrilde Piña Colada nadat ik de gegrilde citroenlimonade met gin en komkommer had gemaakt. Ik ging bedenken welke cocktails je nog meer met gegrild fruit kon maken en kwam al snel bij de Piña Colada uit. Gegrilde ananas is heerlijk en waarom zou je dat niet in een cocktail kunnen gebruiken. Het resultaat is deze barbecueversie van mijn vaste Piña Colada recept.
Door je ananas te grillen wordt hij wat zoeter, de suikers karamelliseren en het vruchtvlees wordt een beetje rokerig. Dit werkt heel erg goed in een Piña Colada. Zeker in het recept wat ik normaal maak omdat dat op zichzelf al een hele lekkere cocktail is.
Om een goede Piña Colada te maken heb je cream of coconut nodig. Dit is niet hetzelfde als coconut cream dat je bij de toko kunt vinden. Cream of coconut is een gezoete kokosmelk. Het bekendste merk is Coco Lopez, deze vind je nog weleens bij een Caraïbische toko. De Hanos heeft cream of coconut van een ander merk in het assortiment. Kijk daarvoor op de cocktailafdeling en niet bij de Aziatische spulletjes.
Kun je het echt niet vinden dan kun je als vervanging een blikje kokosmelk opwarmen met een half van dat blikje aan suiker. Roer totdat de suiker is opgelost en laat het afkoelen.
Met één ananas kun je 4 cocktails maken. Als je de ananas een paar uur van te voren grilt kan alles mooi afkoelen en blijft je cocktail kouder.
Als rum gebruik ik een donkere rum. Met een witte rum wordt je cocktail best lekker, maar een rum met meer smaak maakt hem een stuk complexer en spannender.
Gegrilde Piña Colada
Ingrediënten:
1 ananas (goed voor 4 cocktails)
Per cocktail:
90 ml ananassap
60 ml rum
30 ml cream of coconut
15 ml gecondenseerde melk
Extra:
ijsblokjes
blender
Ter garnering:
cocktailkersjes
blaadjes van de ananaskroon
papieren parapluutjes als je echt een foute cocktail wilt
Bereiding:
Maak je barbecue klaar voor direct grillen op 175-200°C.
Verwijder de kroon en snij de ananas in de lengte in kwarten. Dus in de lengte door midden en de verkregen helften ook nog een keer. De blaadjes uit de kroon kun je eventueel als garnering gebruiken.
Snij voor elke cocktail één van de kwarten in 5 even dikke parten. Bestrijk de parten met wat neutrale olie en gril ze totdat ze gaar zijn, zo’n 10-15 minuten. Laat indien mogelijk afkoelen.
De mooiste plak gebruik je als garnering. Van de andere plakken snij je de schil en de harde kern af.
Doe de stukken ananas en de rest van de ingrediënten in een blender en doe er zo’n 20 ijsblokjes bij. Blend totdat het ijs fijn is, ongeveer een minuut.
Serveer je gegrilde Piña Colada in een hurricane glas of in een longdrinkglas.
Garneer met een maraschino kers en het achtergehouden stukje ananas. Je kunt ook een blaadje van de ananas gebruiken of als je echt helemaal fout wilt zijn een papieren parapluutje.
4 Reacties
Wereldsmaak
zaterdag, 28 april 2018 at 18:24Krijg direct dorst
Eddy van Dijk
dinsdag, 3 juli 2018 at 20:27Hallo Dennis, Ik heb nogal moeten experimenteren om het juiste hoeveelheid ijs bij je Pina colada recept te krijgen. Ik weeg het ijs nu af en dan maakt het niet meer uit of ik zelf ijs maak of bij de supermarkt een zak meeneem.
Misschien kan je hier iets mee.
noskos
woensdag, 4 juli 2018 at 16:17Dat is ook een goed idee. En hoeveel gebruik je dan? Ga ik dat ook eens proberen.
Het is altijd een beetje spelen met dit soort cocktails, niet iedere blender is hetzelfde en ook het formaat van de ijsblokjes wil nog weleens anders zijn.
Eddy van Dijk
woensdag, 4 juli 2018 at 16:43De laatste keer heb ik 180 gram ijs gebruikt maar ga er nog eens 10 gram afhalen. Met 170 of 180 is het dan wel af. En dit gaat over je originele pina colada recept.